טלגרם מול המתחרות !


 

קיימות כיום המון אפליקציות העוסקות בתקשורת נתונים. כל אחת מהאפליקציות מנסה להתעלות על השנייה בכל מיני אמצעים והתחרות על המשתמשים היא גדולה. 

טלגרם מתעלה על פני המתחרות ומציגה חדשנות, נוחות, זמינות גדולה ומהירה והיא מביאה את עתיד המסרים והעברת הנתונים אלינו להווה.

 

היתרון הראשון והבולט הוא האנונימות שמספקת רשת טלגרם. בטלגרם ישנם שני מצבים של שיחה האחד רגיל והשני סיקרט (סודי) שני השיחות מאובטחים בעוד הסיקרט בעל אבטחה גדול יותר. 

המתחרות ווצאפ ופייסבוק מנסות לסגור את הפער והן הוסיפו לאחרונה אצלם בפלטפורמות הצפנה מקצה לקצה עם אפשרות לשיחה סודית כמו בטלגרם.


טלגרם היא מוסד ללא כוונות רווח בניגוד למתחרות והיא התחייבה לא להוסיף פרסומות ולהפוך את האפליקציה למסחרית.

אם יש דבר שאנחנו לא אוהבים הם פרסומות וטלגרם מודעת לזה ומנגישה לנו את הצורך הזה.

יתרון נוסף שלא ניתן לפספס הוא הבוטים של טלגרם. הבוטים בפלטפורמות המתחרות רחוקות מאוד מהבוטים של טלגרם המציעים לנו חדשנות שלא נראתה כמוה. 

הבנייה של הבוטים היא פשוטה והיכולות לנטר אותם ולבצע איתן פעולות מסובכות היא פשוט אדירה.ישנם בוטים שיודעים לתרגם שפות, להחליף קובץ מסויים לקובץ אחר, להוריד שירים, סרטים, להעביר תשלום, לעצב, לצייר, לעדכן מיילים ועוד דברים אינסופיים.

בכל אחת מהפלטפורמות ניתנת האפשרות להקמת ערוצים או קבוצות מרובות משתמשים. גם בקטגוריה הזו טלגרם מתעלה על המתחרות. 

טלגרם מאפשרת קבוצה וערוצים עם אינספור משתמשים. בערוץ רק מנהלים יכולים לשלוח הודעות בניגוד לקבוצות. 

ישנם גיפים סטיקרים, כפתורים ובוטים שניתן להטמיע בערוצים או בקבוצות שיעזרו בניהול הקבוצה/ערוץ כגון סינון, קבלה של קהל חדש, עזרה למשתמשים ועוד דברים שלא קיימים אצל המתחרות.


דבר נוסף ומשמעותי הוא שטלגרם אינה מעבירה מידע לצד שלישי. כיום ישנו סחר במידע בין חברות לצד שלישי. טלגרם מתחייבת לא להעביר מידע ולשתף על משתמשים מהפלטפורמה.

המתחרות של טלגרם רואים את קצב הגידול האדיר באפליקציה ושמים לב לחדשנות והעתיד שמציעה טלגרם והן משלבות בפלטפורמה שלהם תוספים שלא נראו לפני טלגרם.

טלגרם בהחלט מובילה וזה רק עניין של זמן עד שהיא תיהפך לאפליקציית המסרים הגדולה ביותר.

יותר ויותר איישים רואים את הפוטנציאל הגלום בטלגרם והם מצטרפים אליה בהמוניהם החל מראשי ממשלה חברות ועוד.